OLIVIE ŽIŽKOVÁ se narodila 30.4.1975 v Náchodě jako Olga Herzánová. Již od osmi let chodila na hodiny zpěvu do lidová škola umělecká (v současnosti označované jako ZUŠ) od dvanácti let začala soutěžit a vítězit ve všech pěveckých soutěžích ve východočeském kraji. Vyučila se sice kuchařkou, nikdy však v této profesi nepracovala a dále si šla za svým velkým koníčkem.

Jelikož Olivii od malinka přitahuje i herectví, tak na učilišti v Hradci Králové chodila hrát ochotnické divadlo. Po vyučení 1994 se jí narodil syn Petr. Od té doby Olivie zpívala po barech a na různých akcích, převážně na Náchodsku a okolí. V roce 1999 začala získávat zkušenosti s vystoupeními v různých médiích, např. v televizních pořadech a na rozhlasových stanicích. V té době vzniklo první CD Olivie, které se jmenovalo „Jiná“(2001). Toto album, lze řadit k prvním úspěchům zpěvačky, neboť se hrálo v několika významných rádiích.

Při natáčení TV pořadu „Začínáme“ našla svého současného manžela, Jana Žižku a i se synem Petrem se odstěhovala za ním do Prahy, kde se za něho po krátké době provdala. Jelikož své jméno Olga neměla nikdy ráda, manžel ji vybral jméno Olivie a nechala se úředně přejmenovat.

Olivie Žižková Michal Šneberg

V roce 2001 vyhrála pěveckou TV soutěž „Caruso show“ a ještě koncem téhož roku se stala královnou této soutěže. V mezidobí se podílela na natáčení CD „The Long Way To Heaven“, produkovené kytaristou a zpěvákem Pavlem Ricarem. (2001)

Další vydané CD (singl) produkoval Petr Janda, obsahovalo dvě skladby, „Holka s mašlí“ a „Smutná tvář“. Toto CD hrálo do éteru několik rádií. (2005)

Další CD na sebe nenechalo dlouho čekat a vyšlo již ve stejném roce, s názvem „Olivie Žižková deťom“. (2005)

Ve svém dětství se upnula na Darinku Rolincovou, jejíž písně jí silně oslovily. Sžila se s nimi tak, že dodnes jsou jí téměř vlastní. V roce 2002 se měla možnost seznámit s Darou Rolins. Nejen, že Dara  byla Olivii za svědka na svatbě, ale když slyšela Olivii zazpívat, okamžitě ji angažovala jako sboristku na své turné „Whats My Name“. Díky velké hlasové příbuznosti vznikl téhož roku úspěšný projekt „Darinka Rolincová-REVIVAL“.

Další album, které bylo s Olivkou vydáno se jmenovalo Olivie Žižková zpívá největší hity Darinky Rolincové (2007)

V roce 2010 začala splupracovat s hercem malé postavy Jiřím Krytinářem, se kterým se podílela na několika pořadech, např. na divadení pohádce, zpívaném pořadu pro děti a zájezdovém show „Dívám se vzhůru“. Spolupráce byla ukončena v létě 2013. V roce 2011 natočila a vydala liturgické CD (album) „Blíž k Tobě…“.

Pracovala na projektu americké country music převážně s českými texty, ke kterým psala Olivie většinou hudbu sama. Mezi další pořady patří „Retro osmdesátky“ a zpívaný pořad „Z pohádky do pohádky“.

V  létě 2016 se Olivie stala opět centrem pozornosti, tentokrát díky skladbě „Evropo dýchej“ a dalšími písněmi s politickou tématikou, což se zjevně nelíbilo některým novinářům, především z oblasti bulvárního tisku. Z toho důvodu jsou vidět v některých médiích na adresu Olivie články, které se o Olivii zmiňují velice negativně. Díky písni, vytvořené na zakázku „Já volím SPD“ se Olivie stala v očích některých lidí, tváří této strany, což je mylné.

Kromě repertoáru, který zde byl zmíněn, Olivie realizuje po celou svou kariéru různá pěvecká vystoupení, pořady pro děti, je jí možné vidět vystupovat i na různých společenských a kulturních akcích.

Olivie se rovněž věnuje herectví, má za sebou několik menších rolí jak ve filmech, tak i v TV seriálech. Na jaře 2017 doslova propadla fotografování a fotí na zakázku umělecké a konceptuální fotografie.

 

 

top